KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14718304
nr 1471 8304
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1930. Bildmått: 25x29. Bladets mått: 41x49, oramat löst blad
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
500 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:08:27
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt